baner
baner
baner
baner

Forum

Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-17 17:07:51
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Fundacja SYNAPSIS partnerem akcji "Podziel się kilometrem" podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego Zrób dobry wynik dla dzieci z autyzmem podczas 36. PZU Maratonu Warszawskiego. Weź udział w akcji "Podziel się kilometrem", a sponsor tytularny największego polskiego maratonu przekaże 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr na program wczesnej diagnozy autyzmu. - Zgodnie z hasłem "Podziel się kilometrem", zadaniem każdego biegacza jest pokonanie dystansu przynajmniej jednego kilometra na bieżni dostępnej w specjalnej strefie PZU. Za każdy kilometr pokonany na bieżni, PZU przekaże 10 złotych na program wczesnego wykrywania autyzmu. Udział w akcji może wziąć każdy - tłumaczy Piotr Glen, Dyrektor ds. Zaangażowań Społecznych PZU. Joanna Grochowska, maratonka i wiceprezes Fundacji SYNAPSIS już od wielu lat dedykuje swój wysiłek sportowy osobom z autyzmem - Tak jak sportowcy, osoby z autyzmem mają niejeden cel do osiągnięcia, niejedną metę do przekroczenia: od umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego, odpowiadania uśmiechem na uśmiech, komunikowania się, aż po rekord świata, jakim jest możliwość samodzielnego życia. Ten rekord mogą osiągnąć dzięki wczesnej diagnozie i właściwej terapii. Akcja PZU "Podziel się kilometrem" polega na promocji i zachęcaniu Polaków do wspólnego biegania. To nie tylko okazja do odrobiny wysiłku, który wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie, ale również możliwość pomocy innym. Poprzez swój udział w akcji, każda osoba może przyczynić się do realizacji celu charytatywnego, jakim jest przekazanie przez PZU pieniędzy na określoną fundację, stowarzyszenie czy inny podmiot potrzebujący wsparcia. Wszyscy biegnijmy na pomoc, wspierając finansowo terapię osób z autyzmem. Dozwolonym dopingiem niech będzie dla nas wszystkich fakt, że aż 15% dzieci wcześnie zdiagnozowanych i objętych odpowiednim programem terapii ma szansę na znaczną poprawę funkcjonowania i samodzielne, satysfakcjonujące życie w przyszłości! Zapraszamy do strefy "Podziel się kilometrem": - piątek, 26 września, godz. 15:00-20:00, biuro zawodów, - sobota, 27 września, godz. 10:00-20:00, biuro zawodów, - niedziele, 28 września, godz. 10:00-15:00, płyta stadionu. Więcej już wkrótce na www.facebook.com/biegiemnapomoc Dołącz do naszej akcji! Zadbaj o siebie i innych! Podziel się kilometrem!
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-04 16:57:25
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Serwis charytatywni.allegro.pl to miejsce, w którym możecie zorganizować aukcję i wesprzeć Fundację SYNAPSIS. Ta strona ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pozarządowym zbieranie środków na cele statutowe. Kupujcie i sprzedawajcie wspierając Fundację SYNAPSIS. Więcej: http://www.synapsis.org.pl/zaangazuj-sie/charytatywni-allegro-pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-07-31 18:51:41
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Wymień elektroodpady na terapię Akcja zbiórki elektroodpadów trwa cały rok. Jeżeli szykujesz się do porządków pamiętajcie, aby robić je z głową. Oddając zużyty sprzęt, możesz wesprzeć Fundację SYNPSIS. Zastanawiasz się jak to zrobić. To proste. Wystarczy oddać zużyty sprzęt, a zysk z recyklingu dofinansuje terapię autyzmu. Zachęcamy także do przeprowadzania własnych zbiórek elektroodpadów w firmach, szkołach czy wśród sąsiadów. Zbieramy sprzęt AGD (np. lodówki, pralki, zmywarki, kuchenki, klimatyzatory, żelazka, tostery, odkurzacze, suszarki, zegarki, noże elektryczne), RTV (np. telewizory, kamery, radioodbiorniki, magnetofony, drukarki i sprzęt hi – fi), oświetleniowy (np. świetlówki, lampy, żyrandole) oraz narzędzia elektryczne i elektroniczne (np. kosiarki, maszyny do szycia, wiertarki, piły, lutownice). Odpady możesz przywieść do siedziby Fundacji SYNAPSIS (ul. Ondraszka 3 w Warszawie, w godz. 7:00 – 20:00) lub przy większych gabarytach i ilości odbierzemy je od Ciebie. Wystarczy zadzwonić: 792 833 331. W akcję włączyła się firma „Recycling od A do Z." pana Adam Zidka, która nieodpłatnie odbiera, utylizuje zebrane odpady a także wystawia potwierdzenia odebranaych odpadów. Wymagane dokumenty i certyfikaty na przewóz odpadów i ich utylizację do wglądu na stronie www.recycling-tworzyw.pl.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-07-23 19:05:23
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Jutro w Warszawie odbędzie się GURU Triathlon Warszawski. "Biegiem na pomoc" jest partnerem tego wydarzenia. Zapraszamy do kibicowania.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-06-13 18:59:09
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Kilka tygodni temu rozpoczął się polski sezon triathlonowy, a w raz z nim kolejna odsłona akcji "Biegiem na pomoc". Startując w zawodach nasi ambasadorzy i sympatycy niosą wieść na temat wczesnej diagnostyki autyzmu, sercem są osobami z autyzmem i solidaryzują się z nimi dedykując im swój wysiłek, a także zachęcają do regularnego wspierania i zbierania pieniędzy na rzecz programu wczesnego wykrywania autyzmu. W tym sezonie nasza akcja będzie partnerem m.in. dwóch dużych imprez w lipcu: 5-7 lipca w Suszu oraz 26-27 lipca w Poznaniu.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-06-13 18:54:43
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Jeszcze do końca czerwca trwa akcja Fundacji SYNAPSIS, H&M i Factory Annopol (szczegóły: http://synapsis.org.pl ). Akcja ma na celu zbiórkę środków finansowych na rzecz Ośrodka Dom i Praca oraz promocję wiedzy na temat autyzmu. W ramach akcji w każdy weekend w godzinach 11:00 - 16:00 na terenie Factory Annopol, znajduje się stoisko Fundacji SYNAPSIS. Na stoisku, klienci Factory mogą napisać życzenia dla podopiecznych Fundacji oraz dowiedzieć się czym zajmuje się Fundacja SYNAPSIS. W sklepie H&M w Factory Annopol prowadzona jest sprzedaż produktów wyprodukowanych w Pracowni Rzeczy Różnych. Do obsługi stoiska włączyli się nasi podopieczni, pracownicy i wolontariusze. Do tej pory w akcji wzięło udział 30 osób! Tutaj można zapoznać się z relacją jednej z wolontariuszek http://www.akcjafizjoterapia.pl/fizjoterapia/hm-pop-up-store
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-05-23 17:14:53
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Już w najbliższą niedzielę 25 maja Iwona Guzowska, Bartek Topa, Piotr Nowak i Robert Rozmus – ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc” – wystartują w zawodach Garmin Iron Triathlon w Piasecznie . Swój start na dystansie ¼ Ironman zadedykują osobom z autyzmem. - Garmin Iron Triathlon Piaseczno inauguruje sezon startowy grupy ambasadorów „Biegiem na pomoc”. W niedzielę wystartuję razem z Iwoną Guzowską, Piotrkiem Nowakiem i Robertem Rozmusem. W grupie ambasadorów są także Tomek Karolak, Marek Kacprzak oraz prekursorzy paratriathlonu w Polsce, czyli Jarek Skiba i Marcin Suwart. Startując w zawodach triathlonowych popularyzujemy wczesną diagnostykę autyzmu – mówi aktor Bartek Topa. - Aż 15% wcześnie zdiagnozowanych maluchów ma szansę na samodzielne życie w przyszłości, a u pozostałych można znacznie ograniczyć skutki niepełnosprawności. Dlatego tak ważne jest promowanie wiedzy na temat konieczności wczesnego wykrywania autyzmu – mówi Joanna Grochowska, terapeuta i wiceprezes Fundacji SYNAPSIS, a prywatnie wielokrotna ultramaratonka. - Cykl Garmin Iron Triathlon 2014 to pierwsza w Polsce impreza triathlonowa, w której każdy zawodnik pomaga. Z każdego zapisanego uczestnika na ten dystans, który opłaci wpisowe przekażemy Fundacji 5 zł. Środki pozyskane w ten sposób będą przeznaczone na program wykrywania autyzmu u niemowląt – tłumaczy Filip Szołowski z LABOSPORT Polska, organizator niedzielnych zawodów. - Wszyscy jesteśmy sercem z osobami z autyzmem. Solidaryzujemy się z nimi zbierając i dedykując im uderzenia naszych serc w ramach Klubu „Biegiem na pomoc” na portalu Pulsstory.com . Do końca października chcemy zebrać 1 mld uderzeń. W tej akcji udział może wziąć każdy, kto uprawia sport – mówi aktor Piotr Nowak. - Zapraszamy do udziału w akcji osoby uprawiające triathlon, bieganie, kolarstwo i inne dyscypliny sportu, ale także kibiców tych dyscyplin. Celem tegorocznej inicjatywy, poza promocją wczesnej diagnostyki autyzmu i zbiórką uderzeń serc, jest także zbiórka pieniędzy na diagnozę i terapię najmłodszych dzieci z autyzmem. Tak jak sportowcy, osoby z autyzmem mają niejeden cel do osiągnięcia, niejedną metę do przekroczenia: od umiejętności nawiązywania kontaktu wzrokowego, odpowiadania uśmiechem na uśmiech, komunikowania się, aż po rekord świata, jakim jest umiejętność samodzielnego życia.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-01-28 15:55:20
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Przypominamy, że do końca stycznia wciąż można wysyłać smsy o treści POMOC pod numer 73 565 i w ten sposób wesprzeć budowę programu wczesnego wykrywania autyzmu.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-01-27 15:33:35
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
ZAPRASZAMY SERDECZNIE ! PIĘTNASTY BAL CHARYTATYWNY Fundacji SYNAPSIS odbędzie się w Sali Balowej Hotelu HYATT REGENCY WARSAW w sobotę 22 lutego 2014 roku o godzinie 19.00 Piętnasta, Jubileuszowa edycja balu charytatywnego i Dwudziestopięciolecie Fundacji SYNAPSIS, stwarza okazję do połączenia wspaniałej zabawy i cieszenia się z naszych osiągnięć razem ze Sprzymierzeńcami, Przyjaciółmi i Sponsorami Fundacji SYNAPSIS. W programie: Występ gwiazdy wieczoru, przeboje muzyki rozrywkowej, które zagra na żywo zespół coverowy House of music, zabawa fantowa, aukcja obrazów organizowana we współpracy z Artinfo.pl i wiele innych niespodzianek. Przyjęcie zasiadane z wykwintnym menu przygotowanym przez szefa kuchni HYATT Regency Warsaw i doskonałymi trunkami. Stoliki 10-12osobowe. Dochód z balu zostanie przekazany na dofinansowanie Ośrodka „Dom i Praca” Fundacji SYNAPSIS, w którym mieszkają i pracują dorosłe osoby z autyzmem i zespołem Aspergera. Zapraszamy do zabawy i wsparcia naszej działalności na rzecz osób z autyzmem. *** Zaproszenie-cegiełka o wartości nie mniej niż: 360,00 PLN od osoby, jest dobroczynną darowizną i wpłacona na konto BNP Paribas Bank Polska 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001 z dopiskiem “darowizna na cele statutowe” może być odpisana od podatku. *** Rezerwacja zaproszeń: Wanda Miszułowicz, tel: 501 392 652, e-mail: bal@synapsis.org.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-19 19:32:25
Temat: Inne wydarzenia - śledż wątek
Już jutro kolejna licytacja w Trójce na rzecz wczesnego wykrywania autyzmu u małych dzieci. Zapraszamy do słuchania (i uczestnictwa, w tym również poprzez wysyłanie sms-ów o treści POMOC na nr 73 565). Więcej informacji na stronie Radia pod dresem: http://www.polskieradio.pl/172
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-12 18:05:57
Temat: Inne wydarzenia - druga z trzech aukcji w Trójce, z jakiej dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z autyzmem
Znamy listę przedmiotów, które będą licytowane 13 grudnia w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" w godz. 16.00-19.00: a/ Obraz Jana Wołka pt. "Ole! wam nigdzie nie idę!", b/ rakieta z meczu przeciwko Andy'emu Murrayowi półfinału Wimbledonu od Jerzego Janowicza , c/ Fryderyk, Złota Płyta i rodzinna fotografia od zespołu Waglewski Fisz Emade, d/ Złota Kaczka od Krystyny Jandy, f/ rekwizyty reklamowe od tria Zamachowski, Andrus, Podsiadło. Aukcje poprowadzi niezawodny Kuba Strzyczkowski. Więcej na http://bit.ly/IEwtHu
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-06 15:30:20
Temat: Inne wydarzenia
Już dziś (6 grudnia) w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" Kuba Strzyczkowski poprowadzi pierwszą w tym roku licytację w ramach świątecznej akcji charytatywnej "Święta bez granic". Do zdobycia wyjątkowe przedmioty podarowane przez Deep Purple, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Randy Crawford, Marcina Dorocińskiego i Wojciecha Młynarskiego. Dochód w całości przeznaczony będzie na wsparcie dzieci z autyzmem. Obejrzyj spot promujący aukcję i przekaż informację znajomym: http://bit.ly/18pEEy5Strona powstała w ramach projektu „Od wykluczenia do integracji – w obronie podstawowych praw osób z autyzmem”, realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, w okresie od 1 stycznia 2013 do 30 września 2014 r.
Aktualizacja: 17.02.2016
Powered by Heuristic
Fundacja SYNAPSIS | ul. Ondraszka 3 | 02-085 Warszawa | tel./fax: (+48 22) 825 87 42 | e-mail: fundacja@synapsis.org.pl
KRS 0000045919 | NIP 526-030-25-22 | Fortis Bank 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001