baner
baner
baner
baner

Forum

mamaszczecin
Wysłano: 2015-02-22 23:05:07
Temat: Mój syn nie gryzie pokarmów + trening czystości
Witam serdecznie. Myślę osobiście, że warto postawić wszystko na jedną kartę. Jeżeli synek tylko wypluwa grudki, tzn. nie dławi się nimi, z pewnością w końcu zacznie gryźć. Przerabialiśmy to samo. Synek parę razy miał do czynienia z głodem i zaczął entuzjastycznie podchodzić do jedzenia. Kosztowało mnie to ogrom cierpliwości, bo zanim usprawnił mięśnie biorące udział w żuciu, schodziło 1,5h na posiłek... ale daliśmy radę. Teraz idę na spacer z bananem albo kupuję drożdżówkę i jestem spokojniejsza... Trzymam kciuki za cierpliwość i życzę wiary w możliwości synka!
kama
Wysłano: 2013-07-16 12:42:46
Temat: Mój syn nie gryzie pokarmów
Chciałam bardzo podziękować za Pani sugestie zrezygnowania zupełnie z pieluch. Rzeczywiście po paru dniach synek w zasadzie załapał o co chodzi i wprawdzie jeszcze nie sygnalizuje potrzeby załatwienia się, ale regularnie zaprowadzany do łazienki korzysta z nocnika :-) . W nocy w ogóle się nie moczy, tak samo zresztą jak w podróży czy na zajęciach! Jestem trochę w szoku i nie chcę zapeszać, ale chyba mam duży krok w poprawie jego funkcjonowania do przodu:-). Dziękuję za ten wpis bo dzięki Pani się odważyłam i tak sobie myślę, że często to my mamy blokadę w głowie a nie nasze dzieci! Może tak samo trzeba zrobić z jego nie gryzieniem pokarmów. Nie robić mu już papek tylko normalne posiłki, takie jak je jego brat - jak będzie głodny to zacznie jeść a co za tym idzie gryźć. Zobaczymy! Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
dalej razem
Wysłano: 2013-07-11 22:21:14
Witam, myslę, że aby osiągnąć sukces w treningu czystości trzeba całkowicie zrezygnowac z pieluchy. Synek dostaje od Pani sprzeczne komunikaty, raz chce Pani, aby załatwiał swoje potrzeby do nocnika, a drugi-zakłada pieluchę. Mój dorosły dzisiaj syn dość szybko "załapał" o co chodzi, gdy zrezygnowałam z pieluchy. Inne mamy idąc tą drogą też uporały się z tą, bardzo uciążliwą, co by nie powiedzieć, sprawą. Życzę powodzenia
kama
Wysłano: 2013-07-06 09:40:33
Witam! Jestem mamą 4 letniego Miłosza, który ma zdiagnozowane CZR - spektrum autyzmu. Od 2 lat uczestniczy w wielokierunkowej terapii. Jego podstawowym problemem był i jest brak mowy czynnej, słaby kontakt. Obok skąpej komunikacji były i nadal są różne problemy współwystępujące jak nie sygnalizowanie potrzeby skorzystania z toalety czy nie gryzienie pokarmów - jedzenie tylko papek. Ostatnio Miłosz podejmuje próbę mówienia, jego głos staje się coraz bardziej pewny a pojedyncze słowa, które mówi coraz bardziej zrozumiałe. Wyraźnie jest z tego zadowolony. Przechodzimy również przez trening czystości, ale sukces jest połowiczny, tzn zaprowadzony do toalety z jakimś "zabawiaczem" usiądzie n nocniku i zrobi siusiu czy kupę ale ciągle nie sygnalizuje sam potrzeby załatwienia się więc pielucha jest cały czas. Ciągle też niestety nie gryzie pokarmów. Kiedy w pokarmie które je, czy to będzie jajko na miękko czy zupa czy kasza pojawi się grudka której nie może połknąć wypluwa. W najbliższy poniedziałek mamy iść do szpitala do CZD na oddział gastrologi na tzw "naukę jedzenia". Mam mieszane uczucia co do tego. Chciałam spytać czy ktoś z Państwa ma podobne doświadczenia ze swoim dzieckiem i mógłby się ze mną podzielić doświadczeniem w tej sprawie?

Strona powstała w ramach projektu „Od wykluczenia do integracji – w obronie podstawowych praw osób z autyzmem”, realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, w okresie od 1 stycznia 2013 do 30 września 2014 r.
Aktualizacja: 17.02.2016