baner
baner
baner
baner

Forum

karsze
Dołączył: 25.05.2015
Postów: 7
Wysłano: 2016-03-07 17:47:03
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
xdvssdvsdvsdvsv
karsze
Dołączył: 25.05.2015
Postów: 7
Wysłano: 2015-07-30 21:59:46
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Witam serdecznie :) Pewnie proszono już Panie o wypełnienie tysiąca ankiet, które mają posłużyć do prac magisterskich i rozumiem, że głowa już tego pełna. Ja również jestem studentką psychologii, która potrzebuje zbadać wsparcie społeczne i zasoby matek ,które wychowują dzieci z autyzmem. Temat taki obrałam ponieważ wraz z rodzicami, zajmujemy się moim autystycznym bratem i już na samym początku studiów wiedziałam, że praca będzie dotyczyć tego zagadnienia. Dlatego proszę o poświęcenie kilkudziesięciu minut i wypełnienie trzech kwestionariuszy. Ankiety są anonimowe i wykorzystane tylko do celów badawczych. Życzę wszystkim matkom cierpliwości, siły i zdrowia dla Waszych pociech ponieważ wiem ile pracy i serca trzeba włożyć w ich wychowywanie . Z góry dziękuję wszystkim osobom, które przeznaczyły swój czas i będą częścią mojej pracy magisterskiej. Oczywiście jeżeli któraś z Pań chce poznać wyniki, albo ma jakieś pytania, proszę pisać na maila: karsze@wp.pl Pozdrawiam! Karolina Szerner :)
http://moje-ankiety.pl/respond-76394.html
http://moje-ankiety.pl/respond-76410.html
http://moje-ankiety.pl/respond-76403.html
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2015-02-11 13:46:04
Temat: Licytacja dzieł sztuki współczesnej
Jednym z bardziej ekscytujących punktów w programie XVI Balu Charytatywnego (http://bit.ly/bal-synapsis) będzie licytacja dzieł sztuki współczesnej. Na współorganizowanej wraz z portalem Artinfo.pl aukcji wystawiona zostanie m.in. akwarela "Blask poranka" Franciszka Maśluszczaka (cena wywoławcza 500 zł).

Do licytacji będą mogli przystąpić nie tylko uczestnicy balu, ale każdy, kto zgłosi chęć udziału w aukcji na portalu http://bit.ly/aukcja-dziel-sztuki. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem i udziału w licytacji.

Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2015-01-28 16:36:53
Temat: Zapraszamy na XVI Charytatywny Bal Fundacji SYNAPSIS - 14 lutego 2015
Fundacja SYNAPSIS oraz Regent Hotel Warsaw serdecznie zapraszają na XVI Bal Charytatywny, który odbędzie się 14 lutego /Walentynki/ 2015 roku o godz. 19.00 w Sali Balowej Regent Hotel Warsaw ul. Belwederska 23.

Specjalnie dla naszych Gości występ Gwiazdy Wieczoru, doskonała Grupa M.A.J. Trio Akustyczne z muzyką na żywo, aukcja obrazów polskich artystów organizowana we współpracy z portalem sztuki Artinfo.pl., wykwintne menu oraz wiele niespodzianek.

Dochód z tegorocznego Balu zostanie przekazany na dofinansowanie terapii prowadzonej w ośrodkach Fundacji SYNAPSIS. Każdy może zostać Darczyńcą terapii dziecka z autyzmem wykupując zaproszenie na Bal, które jest dobroczynną cegiełką w cenie 360 zł od osoby. Wpłata na konto Fundacji SYNAPSIS BNP Paribas Bank Polska SA 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001 z dopiskiem „darowizna na terapię dzieci" może być odpisana od podatku.

Rezerwacja zaproszeń: e-mail: bal@synapsis.org.pl tel: 501 392 652

Patronat nad uroczystością objęła Prezydent m.st. Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz

Zapraszamy do wspólnej zabawy i wsparcia naszej działalności.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-28 11:43:01
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Stowarzyszenie Karuzela serdecznie zaprasza na EVENT SZKOLENIOWY realizowany przy wsparciu Wojewody Mazowieckiego i Prezydenta Miasta Radomia w dn.24-25 października 2014 r. w godz. 9:00-17:00 w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym „U Grubego” ul. Warszawska 98/100 Wielogóra EVENT pt: „Rodzic, Nauczyciel – Terapeuci Dziecka” adresowany jest w szczególności do pedagogów, nauczycieli, lekarzy, rodziców, policjantów, sędziów, prokuratorów, pracowników administracji samorządowej i rządowej oraz do wolontariuszy. Będzie tłumaczony symultanicznie na język migowy przez tłumacza przysięgłego języka migowego Elżbietę Tomaszewską – Pietrzyk , oraz prelekcja w języku angielskim będzie tłumaczona na język polski. Celem EVENTU jest nabycie przez adresatów zadania umiejętności pracy z zaburzeniami oraz umiejętności sprawowania opieki i udzielania pomocy w procesie rehabilitacji społecznej osób z zaburzeniami. W EVENCIE wystąpią min Tomasz Srebnicki – dr nauk medycznych, psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, nauczyciel akademicki. Pracuje w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dorota Zawadzka – psycholog, „Superniania”, Gina Davies – światowej sławy, wykwalifikowany logopeda, terapeuta mowy i języka z Wielkiej Brytanii. Izabela Fornalik - seksuolog z wykształcenia pedagog specjalny Anna Maria Wesołowska – polska sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Aneta Wasilewska- dietetyk specjalista ds żywienia dzieci Urszula Chudoba – logopeda Szczegółowy plan EVENTU w załączniku Dodatkowe informacje pod numerem tel 600 774 847 Zapisy na www.karuzela.org w zakładce dot EVENTU lub kliknij na link http://www.karuzela.org/2014-event-szkoleniowy/zapisy-na-event.html
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-12 18:05:54
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
II Konferencja Bliskości Jak promować karmienie piersią w Polsce, jak budować więź z dziećmi z problemami rozwojowymi oraz niepełnosprawnymi, jak promować rodzicielstwo bliskości w mediach, jakimi narzędziami rodzicielstwa bliskości posługiwać się w pracy pedagoga, nauczyciela i wychowawcy, jak rozwijają się noworodki i niemowlęta i co może zaniepokoić osoby, które wspierają rodziców małych dzieci. Te i wiele innych tematów zostaną podjęte na organizowanej przez wydawnictwo Mamania II Konferencji Bliskości, która już 18 października odbędzie się w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście w Warszawie przy ulicy Polnej. Fundacja SYNAPSIS jest jednym z matronów tej inicjatywy. Unikalne i interdyscyplinarne wydarzenie, jakim jest II Konferencja Bliskości, skupia specjalistów pracujących z dziećmi oraz rodzicami i tworzy unikalne pole do dyskusji na temat rodzicielstwa bliskości w Polsce. Na wykładach spotkają się psychologowie pedagodzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele Montessori, socjologowie, promotorzy noszenia w chustach i karmienia piersią, doule, położne, doradcy laktacyjni, fizjoterapeuci, lekarze, położne, dziennikarze związani z filozofią attachment parenting, blogerki oraz rodzice praktykujący rodzicielstwo bliskości. W gronie panelistów zasiądą m.in.: Agnieszka Stein, Łucja Sokorska-Maj, Reni Jusis, Natalia Hatalska, Bożena Kociszewska-Najman, Magda Karpienia, Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel, Tomasz Chodkowski, Iza Sztandera, Beata Jewiarz, Hanna Zielińska i wielu innych. Zagranicznym gościem Konferencji będzie dr Henrik Norholt, dyrektor naukowy Ergobaby Inc. Rejestracja trwa na www.konferencjabliskosci.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-12 17:03:46
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Wspólnie z Teatrem Baj zapraszamy na spektakl grany dla dzieci ze spektrum autyzmu w ramach Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier. Przygotowywanie przyjęcia to bardzo pasjonujące zajęcie. Nie tylko dlatego, że za chwile przyjdą goście i będzie uroczyście. Zajęcie fantastyczne samo w sobie, po prostu wspaniała przygoda, bo kuchnia to niezwykły świat do odkrywania - wie o tym każdy maluch. Coś do czegoś dosypiemy, czegoś jeszcze dolejemy i dokładnie wymieszamy. Trochę czegoś rozsypiemy. po to, żeby było ładnie. Zajrzymy do kuchennej szuflady, w której kryją się skarby nie z tej ziemi, przedmioty wymagające najwyższej uwagi i natychmiastowego użycia. Zagramy na łyżkach, garnkach i miskach. Trzepaczki pójdą w ruch. Rzeczy, które żyją w kuchennych szufladach, nadają się nie tylko jako pomoce do gotowania i pieczenia, jest to sprawdzone i potwierdzone przez każde dziecko. Miski, łyżki, garnki, kubki, pokrywki, trzepaczki, pałki do ucierania itd. są tak interesujące, że można je studiować godzinami. Można coś do nich wsypać i zamieszać, i przesypać, i wysypać. Można też zrobić z nich orkiestrę. Przedmioty z kuchennych szafek w odpowiednio przygotowanej zabawie zyskają zupełnie bezpieczny wymiar, pozwolą dzieciom na wykonywanie upragnionych eksperymentów, sprawiając niesamowitą frajdę małym odkrywcom, a rodziców przekonując, że podążanie za dziecięcą ciekawością i pomoc w bezpiecznym odkrywaniu i oswajaniu świata najlepiej nauczy dzieci odróżniać to, co wolno, od tego, czego nie wolno. tytuł: "KUCHNIA PEŁNA NIESPODZIANEK" dla dzieci od 1 do 4 lat termin: 28 września 2014 (niedziela), godz. 15:00 miejsce: Teatr Baj, ul. Jagiellońska 28, Warszawa czas trwania: 30 minut + 15 minut zabawy* * Zabawa po spektaklu została przygotowana w konsultacji z Fundacją SYNAPSIS. Spektakl grany jest w specjalnie zaaranżowanej kameralnej, przytulnej przestrzeni w foyer teatru. cena biletu: 15 zł dziecko + 15 zł opiekun* *Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc preferujemy nie więcej niż 1 opiekuna do 1 dziecka. REZERWACJA MIEJSC: KASA TEATRU - tel. 22 818 08 21, pn- nieczynna, wt-pt 09:30-17:30, sb-nd 10:00-14.00 TEATR BAJ ul. Jagiellońska 28, 03-719 Warszawa tel. +48 22 619 80 77, www.teatrbaj.pl Zapraszamy do kuchni pełnej niespodzianek!
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-11 16:10:06
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Kolorowa sobota w Parku Szczęśliwickim W tym roku po raz dwunasty hucznie i kolorowo pożegnamy lato w Parku Szczęśliwickim. XII Rodzinny Piknik Integracyjny – Szczęśliwice 2014 i VI Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych, jak co roku, oczarują nas kolorami i mnogością niespodzianek. Ochockie organizacje pozarządowe, placówki kultury, sportu, pomocy społecznej, biblioteki, szkoły i przedszkola przygotowały mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Dla młodszych i starszych będą warsztaty plastyczne (malowanie, klejenie, lepienie, szycie...) i zabawy sportowe (sztuki walki, skoki na trampolinie, tory przeszkód...), rozrywki umysłowe (gry logiczne...), puszczanie ogromnych baniek mydlanych! Podczas zabaw towarzyszyć wszystkim będą chodzące maskotki, a może nawet uda się natrafić na cyrkowców na szczudłach. Służby mundurowe jak zawsze przygotują rozrywki dla dużych i małych chłopców, którzy będą mogli zwiedzić od środka samochody policji, straży miejskiej i wozy strażackie. A wszystko to wśród kolorowych balonów i baniek mydlanych! Także program estradowy jest bogaty i różnorodny. Artyści i grupy amatorskie z organizacji i instytucji uczestniczących w wieku od 3 do 83 lat zaprezentują swoje talenty śpiewając, recytując, tańcząc i pokazując, a dokładniej pantomimizując. Na godzinę 14.30 zapraszamy wszystkich na plac przed estradą, gdzie młodzi żołnierze z Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego zaprezentują musztrę paradną. Ostatnim punktem programu estradowego będzie występ znanej mieszkańcom Ochoty grupy KA-DWA. Zapraszamy wszystkich do lektury Gazety Targowej, w której jest mapka Pikniku i szczegółowe informacje o planowanych atrakcjach. Naszej imprezie od początku patronuje Pan Wojciech M. Komorowski, Burmistrz Dzielnicy Ochota. Dzięki jego zaangażowaniu i ciężkiej pracy członków Klubu Rodzin Abstynenckich OSTOJA, działającego przy Stowarzyszeniu Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE, piknik się rozrasta i przyciąga coraz więcej instytucji. Będziemy 13 września (SOBOTA) w godzinach 11.00 – 17.00 w Parku Szczęśliwickim na Ochocie. Zapraszamy! Hanna Gęściak-Wojciechowska PRZEDSTAWICIELE FUNDACJI SYNAPSIS TEŻ TAM BĘDĄ. ZAPRASZAMY. Koordynator Pikniku
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-09-04 16:37:35
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Zamieszczamy informację o grze miejskiej związanej z tygodniem obywatelskim. Jednym z celów zabawy jest promocja praw obywatelskich i pełnego włączenia osób z niepełnosprawnościami w życie publiczne. Wszystko jest opisane pod linkiem: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/1005534.html
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-08-28 23:14:48
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
ZAPROSZENIE NA SEMINARIUM Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA OBIEKTÓW, POMIESZCZEŃ ORAZ PRZYSTOSOWANIA STANOWISK PRACY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH O SPECYFICZNYCH POTRZEBACH w ramach upowszechnienia wyników projektu „ Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach ” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej koordynowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych . Seminarium przeznaczone jest dla : osób z niepełnosprawnościami . Termin : Istnieje możliwość wyboru udziału w seminarium w jednym spośród proponowanych 2 spotkań. Miejsce seminarium : Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie . Ilość miejsc ograniczona . Decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: kapaw@ciop.pl , mazwo@ciop.pl lub telefonicznie 22 623 32 79, 22 623 37 91 (fax: 22 623 32 82) .
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-08-26 22:11:10
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Mam zaszczyt zaprosić Państwa jak i Państwa współpracowników i wszystkich zainteresowanych tematem do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Oblicza Seksualności Osób Niepełnosprawnych – wątki rozproszone w pedagogice specjalnej”. Tegoroczna debata odbędzie się pod hasłem „Promocja zdrowia seksualnego osób niepełnosprawnych”. W samym sercu Krakowa planujemy spotkanie i debaty naukowców oraz praktyków na temat zdrowia seksualnego osób z niepełnosprawnością. Nie zabraknie również wydarzeń kulturalnych powiązanych z tematem Konferencji. Wszystkie informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdziecie Państwo na stronie www.naukaipraktyka.edu.pl KONFERENCJA POD HONOROWYM PATRONATEM Prezydenta Miasta Krakowa Prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego J. M. Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Prof. dr hab. Michała Śliwy z ukłonami DR REMIGIUSZ KIJAK Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Programowego
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-06-12 17:11:17
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Od Soyer Dom Szkoleń: Kurs - Integracja Sensoryczna -wersja amerykańska - Stopnia I Data szkolenia 2015-02-05 Ilość dni 5 Godziny rozpoczęcia 9.00-17.00 Miasto Warszawa Adres Centrum Konferencyjne , ul. Bobrowiecka 9, sala Recepcyjna , Budynek A Cena 1500 zł netto + Vat Cena bez VAT dla opłacających szkolenie ze środków publicznych Opis Wydział Nauk i Terapii Zajęciowej Uniwersytetu Południowo- Kalifornijskiego wraz z WPS( Western Psychological Services) oraz firma SOYER Centrum Szkoleniowe prezentuje poniższe szkolenie z zakresu Integracji Sensorycznej, składającej się z 4 pięciodniowych kursów. Prowadzone przez wybitnych terapeutów zajęciowych i ekspertów z dziedziny integracji sensorycznej, zarówno w teorii jak i praktyce, seria czterech kursów stanowi najobszerniejsze i najpraktyczniejsze omówienie Integracji Sensorycznej na świecie. Zakres tematyczny obejmuje: teorię SI, ocenę, interpretację oraz interwencję. W oparciu o naukowe dowody oraz wnioskowanie kliniczne, zawartość kursu pokazuje uczestnikom jak stosować zasady interakcji w różnych okolicznościach aby leczyć problemy takie jak: zaburzanie w nauce i zachowaniu, deficyty uwagi, zaburzenia autystyczne oraz opóźnienia rozwojowe. DLA KOGO KURS? Pełny 4- stopniowy kurs jest przeznaczony dla osób indywidualnych, które pragną zdobyć wiedzę za zakresu teorii i praktyki SI CZY MOŻNA REALIZOWAĆ KURSY W DOWOLNEJ KOLEJNOŚCI? Cztery kursy ułożone są w logicznej kolejności i sugerujemy udział w kolejności od pierwszego do czwartego. Uczestnicy powinni ukończyć kurs pierwszy przed przystąpieniem do 2,3 i 4; podobnie przed przystąpieniem do kursu numer 4, należy ukończyć kurs 3. KIEDY ODBYWA SIĘ REKRUTACJA NA KURS? Rekrutacja odbywa się od 1 czerwca do 31 grudnia 2014r. Zgłoszenia na szkolenia będą odbywały się wyłącznie drogą elektroniczną przez stronę. Wykładowca: Susanne Smith Roley, OTD, OTR/L, FAOTA - Doświadczenie Susanne Smith Roley's zawiera się w ponad 30 latach zaangażowania w zdrowie i dobro dzieci i rodzin poprzez praktykowanie terapii zajęciowej, edukacji oraz badań, zwłaszcza w dziedzinie Integracji Sensorycznej. Jako międzynarodowy wykładowca i autor, Dr. Smith Roley podróżuje po świecie szkoląc specjalistów zajmujących się zdrowiem w zakresie rozwoju dzieci, zastosowania badań w terapii pediatrycznej oraz prowadzi prywatną praktykę w Orange County. Od 1997 roku, jest dyrektorem projektu w ramach USC/WPS- Kompleksowy Program w Integracji Sensorycznej- wraz z Wydziałem Teorii oraz Terapii Zajęciowej. Jest doświadczonym instruktorem kursów pierwszego, drugiego, trzeciego i czwartego stopnia w ramach certyfikowanych kursów Integracji Sensorycznej USC/WPS. Na jej prywatną praktykę, składają się: konsultacja terapii zajęciowej, ocena terapii specjalizujących się w autyzmie, ślepocie, uszkodzeniach wzroku, opóźnieniach w rozwoju, wad genetycznych, problemów w nauce, problemów z zachowaniem, integracją sensroyczną oraz problemami z przetwarzaniem sensorycznym oraz deficytami motoryki. Wykształcenie Doktorat z Terapii Zajęciowej (OTD) Uniwersytet Południowej Kalifornii 2012 Magister (MS)- Opieka Zdrowotna Uniwersytet w Bostonie 1981 Licencjat (BS) z Terapii Zajęciowej Uniwersytet Indiana 1976 Czy kurs będzie tłumaczony na j. polski? Szkolenie będzie tłumaczone na język polski. Uczestnicy otrzymają także materiały szkoleniowe w języku polskim. Kursy z zakresu SI są prowadzone według logicznego zaawansowania i wszystkim uczestnikom zaleca się ich realizację po kolei od 1 do 4. Uczestnicy, którzy ukończą wszystkie kursy są uprawnione do uzyskania Certyfikatu w zakresie Integracji Sensorycznej, również administrowanie i interpretacja wyników testów SIPT. Certyfikat wydawany przez Wydział Nauki i Terapii Zajęciowej Uniwersytetu Południowo- Kalifornijskiego oraz WPS, uznaje kompetencje w poniższych działach: Teoretyczne podstawy IS Strategie wnioskowania klinicznego przydatne w stosowanie IS w praktyce Identyfikowanie wkładu IS do rozwoju Administrowanie testami SIPT, sposobu mierzenia przetwarzania bodźców, wraz z obserwacją kliniczną oraz związanymi ocenami Interpretacja wyników obserwacji, zawierająca wyniki badań z SIPT oraz związane z nimi środki Planowanie strategii interwencji Stosowanie interwencji przy użyciu strategii IS w różnych kontekstach Czas trwania Rejestracja uczestników w dniu 5 lutego 2015r. odbywa się od 8.30 rano pierwszego dnia kursu. Wszystkie kursy prowadzone są od 9 do 17.00, za wyjątkiem ostatniego dnia, kiedy to zajęcia kończą się o 13.00. Zapewniamy przerwy kawowe. Płatność: Płatność nastepuje przez uczestnika w ciągu 14 dni od zapisania się na Kurs SI. Wymagana obecność Certyfikat Uczestnictwa otrzymują osoby obecne podczas trwania całego kursu. Zwrot kosztów: Zwrot zostanie dokonany o ile pisemna rezygnacja zostanie przedstawiona co najmniej 30 dni przed rozpoczęciem kursu. Odwołanie kursu: Prosimy o wczesną rejestrację. Jeśli liczba uczestników na konkretny kurs jest niewystarczająca na co najmniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem zajęć, kurs zostanie odwołany, a jego koszt zwrócony lub przekazany na poczet innego kursu wedle życzenie uczestnika. http://www.soyer.edu.pl/szkolenia/szkolenia-oswiaty/69.html Pozdrawiam serdecznie, Edyta Ziemińska-Dąbrowska Soyer Dom Szkoleń ul. Różana 2, 05-270 Marki tel./fax. (22) 781-11-65 e-mail: biuro@soyer.edu.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-06-12 17:02:59
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Od Young Digital Planet SA: Szanowni Państwo, Po raz kolejny serdecznie zapraszamy na szkolenie z metody prof. Alfreda Tomatisa. To już drugie spotkanie pod przewodnictwem pana Jozefa Vervoorta - ucznia i współpracownika samego profesora, spadkobiercy jego dorobku naukowego. Jozef Vervoort jest także założycielem znanego na całym świecie ośrodka terapeutycznego Atlantis-VZW oraz instytutu naukowego Mozart-Brain-Lab w Sint-Truiden w Belgii. Szkolenie odbędzie się w dniach 7-12.07.2014r. w "Zajeździe nad Stawem" położonym w Grabowo Kościerskie koło Gdańska. Koszt szkolenia wynosi 6 100 PLN i obejmuje też zakwaterowanie, wyżywienie oraz transport z Gdańska i z powrotem. W ramach tej ceny zapewniamy także materiały szkoleniowe i certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Dla osób, które zakupią zestaw Uwaga Słuchowa, szkolenie jest bezpłatne. Pozdrawiam, Magdalena Zdrojewska 058 768 22 36 Katarzyna Pękala 608 494 504
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-06-01 13:07:10
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom zaprasza Państwa do udziału w organizowanej drugiej edycji pikniku z okazji Dnia Dogoterapii. Impreza odbędzie się 15 czerwca na Polu Mokotowskim o godz. 11.00.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-06-01 13:03:53
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Diagnoza i co dalej? Cykl spotkań informacyjnych dla rodziców Chwila, w której rodzice otrzymują wiadomość, że dziecko jest niepełnosprawne, to zawsze wyjątkowo trudny moment. I nieważne, czy chodzi o noworodka, przedszkolaka czy nastolatka. Bardzo ciężko poradzić sobie wtedy z własnymi emocjami, a przecież jednocześnie trzeba zacząć jak najszybciej działać – dziecko wymaga terapii, rehabilitacji, leczenia. A rodzice? Rodzice zostają bez wsparcia, które pomogłoby odnaleźć się całej rodzinie w nowej – skomplikowanej – rzeczywistości. W odpowiedzi na tę sytuację, opisywaną wielokrotnie przez osoby zgłaszające się do naszego punktu konsultacyjnego, postanowiliśmy zorganizować cykl spotkań „Diagnoza i co dalej?” Już w czerwcu zapraszamy rodziców z Krakowa, Warszawy, Bielska-Białej i Łodzi. Celem spotkań „Diagnoza i co dalej?”, skierowanych do rodzin dzieci z niepełnosprawnościami, jest: wyjaśnienie prawnych aspektów niepełnosprawności dziecka (orzeczenie o niepełnosprawności, potrzebie kształcenia specjalnego, wczesne wspomaganie, świadczenie pielęgnacyjne), wskazanie możliwych dróg do zrozumienia i odnalezienia się w nowej sytuacji życiowej. W trakcie spotkań rodzice otrzymają materiały informacyjne oraz będą mieli możliwość uzyskania indywidualnych porad. Terminy spotkań: Kraków, 4 czerwca (środa), godzina 15.00, Warszawa, 6 czerwca (piątek), godzina 15.30, Bielsko-Biała, 13 czerwca (piątek), godzina 14.00, Łódź, 23 czerwca (poniedziałek), godzina 15.00. W czasie spotkania zapewniamy opiekę nad dziećmi. Rodzice, którzy nie mogą być z nami osobiście, będą mogli uczestniczyć w części spotkań za pośrednictwem transmisji na stronie www.pomocdlarodzicow.pl. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.pomocdlarodzicow.pl W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 12 350 63 62 lub kontaktować się z nami mailowo: kontakt@pomocdlarodzicow.pl Organizatorem wydarzeń są: Fundacja IMAGO oraz Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Spotkania informacyjne organizowane są w ramach projektu „Równe szanse rodziców dzieci niepełnosprawnych w powrocie na rynek pracy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Jestem mamą. Nie rehabilitantką. Jestem tatą. Nie terapeutą. http://www.pomocdlarodzicow.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-05-29 16:13:24
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Jesteście Państwo ciekawi jak wygląda podwójny Moby Dick? Jeżeli tak, to zapraszamy na warsztaty rodzinne do Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki. Warsztaty odbędą się w sobotę 31 maja o godz. 16.00 i dedykowane są rodzinom z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku 3-6 lat (wraz z rodzeństwem). Szczegółowe informacje na stronie internetowej Zachęty http://bit.ly/SbvymB
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-05-27 15:36:24
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
XIII konferencja szkoleniowa 2014 r. Od kontaktu do rozwoju języka przez przekaz wspomagany AAC-Piktogramy. czas: 31 maj – 01 czerwiec 2014 r. (sobota – niedziela) miejsce: Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości-Szczecin ul. Kolumba 86 dot. Porozumiewania się osób niemówiących i osób z trudnościami w komunikacji i porozumiewaniu się językowym. System znakowo – obrazkowy Piktogramy Więcej informacji na stronie: http://www.piktogramy.com.pl/konferencje/xiii-konferencja/
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-05-23 17:20:33
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
W imieniu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatora Karty Różnorodności w Polsce, mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w *pierwszych, ogólnopolskich obchodach Dnia Różnorodności, które odbędą się 23 maja w Warszawie*. Więcej informacji na temat Dnia Różnorodności znajdą Państwo tutaj www.kartaroznorodnosci.pl Ewa Wojsławowicz menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu ul. Szpitalna 5/5, 00-031 Warszawa tel. (+48 22) 627 18 71 kom. 697 679 706 www.odpowiedzialnybiznes.pl www.kartaroznorodnosci.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-05-23 17:18:15
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Zaproszenie na konferencję Pracodawcy niepełnosprawni wzmocnieniem różnorodności zespołu *10 czerwca 2014 r., w godzinach 9.30 – 15.00* *Centrum EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie * Fundacja Aktywizacja ma zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie pod tytułem "Pracownicy niepełnosprawni wzmocnieniem różnorodnego zespołu", które odbędzie się 10 czerwca 2014 r., w godzinach 9.30 – 15.00 w Centrum EXPO XXI, ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną doświadczenia pracodawców z różnych sektorów (biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych) oraz korzyści wynikające z zarządzania różnorodnym zespołem. Uczestnicy będą mieli okazję także wziąć udział w dyskusji oraz skorzystać z porad ekspertów ds. rynku pracy. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 3 czerwca 2014 r. na adres projekt.systemowy@idn.org.pl, tel. 22 530 18 46 lub 22 53018 47. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Miejsce jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Konferencja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych, realizowanego przez Fundację Aktywizacja oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronem honorowym projektu oraz partnerem wydarzenia jest Rzecznik Praw Obywatelskich. *Fundacja Aktywizacja* ul. Wiśniowa 40b lok. 8, 02-520 Warszawa tel. 22 530 18 47 | fax 22 530 18 58 projekt.systemowy@idn.org.pl www.aktywizacja.org.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-04-27 19:00:11
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Stowarzyszenie SPOZA zaprasza na konferencję „Ośrodki wsparcia”, jaka odbędzie się w dniu 07.05.2014 r. w Warszawie. Więcej informacji, program, formularz zgłoszeniowy na http://www.spoza.org.pl/
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-04-09 16:21:15
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Warsztaty skierowane do rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku 5-10 lat. 12 kwietnia 2014 (sobota), godz. 16 Zachęta to galeria sztuki - jakie jeszcze znacie budynki? Pomyśl, jak wygląda miejsce, w którym mieszkasz. Czy jest to stary budynek, czy może nowy? Mieszka w nim dużo ludzi? Jeśli tak, czy jest to blok? Wiesz, że w mieście można spotkać budynki o różnych funkcjach? W jednym kupisz jedzenie, a do innego pójdziesz się czegoś nauczyć. Wiesz, co to za miejsca? Na zajęciach nie tylko porozmawiamy o różnych budynkach, ale przede wszystkim zrobimy własne mieszkania, wykorzystując do tego celu pudełko. Sami zdecydujecie, jak je urządzicie i gdzie wytniecie okna. Na koniec z waszych prac ułożymy wielki blok. Ciekawe, jaki będzie wysoki? prowadzenie: Agnieszka Szostakiewicz, Michalina Izert Scenariusz warsztatów przygotowany został we współpracy z terapeutami Fundacji SYNAPSIS w ramach projektów realizowanych w 2013 roku: "Zachęta do Kultury - warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z autyzmem" dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy oraz "Kultura przyjazna osobom z autyzmem" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy do zapoznania się ze scenariuszem warsztatów: Zachęta to galeria sztuki_konspekt (PDF 2,2 MB) Jeśli uczestnicy warsztatów korzystają z systemów AAC, niezbędne jest, by zabrali ze sobą swoje pomoce do komunikacji. W tej sytuacji prosimy, aby rodzice/opiekunowie zapisując się na warsztaty, poinformowali o potrzebach dziecka, a także aby na podstawie zamieszczonego w scenariuszu słownictwa przygotowali wcześniej dziecko do udziału w zajęciach. W czasie warsztatów edukator będzie miał do swojej dyspozycji zestaw piktogramów i zdjęć potrzebnych do objaśniania pojęć używanych podczas zajęć. Przed wizytą w Zachęcie razem z dzieckiem zapoznajcie się z przewodnikami: * przewodnik przed wizytą w Zachęcie (PDF 601 KB) (PDF 601 KB) * przewodnik przed warsztatami w Zachęcie (PDF 630 KB) (PDF 630 KB) * mapę aktualnych wystaw (PDF 56 KB) (PDF 56 KB) Na warsztaty zapraszamy również rodzeństwo dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, w dowolnym wieku. koszt: 18 zł (bilet rodzinny - wstęp dla 4 osób, w tym maksymalnie dwóch osób dorosłych). zapisy: tel. 22 556 96 42, e-mail: a.zdzieborska@zacheta.art.pl Szczegółowe informacje pod linkiem http://bit.ly/1mXc81J .
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-04-08 17:08:10
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
17.04.2014 w godzinach 10.00-15.00 w Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbędzie się bezpłatne Sympozjum "Autyzm dziecięcy - zaburzenie wielodyscyplinarne". Wszystkie zainteresowane osoby proszone są o wysyłanie zgłoszenia na adres e-mailowy: rejestracja@kajtek-wawa.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-03-24 16:49:13
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Fundacja Imago mają zaszczyt zaprosić na konferencję organizowaną w ramach projektu "Równe szanse rodziców dzieci niepełnosprawnych w powrocie na rynek pracy", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Nasz projekt stanowi odpowiedź na problem rodziców dzieci niepełnosprawnych w godzeniu życia zawodowego z rodzinnym. Zgodnie z danymi statystycznymi, w Polsce żyje ponad 560 tys. rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi, z czego ponad 210 tys. to rodziny niepełne. Tylko w 42% rodzin pełnych aktywnych zawodowo jest oboje rodziców. Wskaźnik zatrudnienia w tej grupie społecznej jest drastycznie niski. Utrzymanie tego stanu oznacza nie tylko wysokie koszty finansowe (klienci świadczeń), ale przede wszystkim społeczne (m.in. zjawisko dziedziczenia bierności zawodowej czy rosnący odsetek obywateli dotkniętych wykluczeniem społecznym). Wierzymy, że dzięki zapewnieniu swojemu dziecku specjalistycznej opieki, bierni zawodowo rodzice będą w stanie podjąć się próby powrotu na rynek pracy. Konferencja "Jestem mamą. Nie rehabilitantką. Jestem tatą. Nie terapeutą. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami a rynek pracy" odbędzie się w Golden Floor Plaza przy al. Jerozolimskich 123A w Warszawie, 2 kwietnia 2014 r. Spotkanie będzie merytoryczną dyskusją nad aktualnym stanem rozwiązań dotyczących świadczeń i pomocy państwa, jak i możliwościami ich rozwoju. Swój udział w dyskusji zapowiedzieli prof. dr hab. Ryszard Szarfenberg oraz Rafał Bakalarczyk z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, a także dr Paweł Kubicki, reprezentujący Szkołę Główną Handlową. Gościć będziemy również przedstawicieli środowiska rodziców dzieci niepełnosprawnych oraz organizacji pozarządowych. Aprobatę dla całości działań, realizowanych w ramach przedmiotowego projektu, wyraził również Rzecznik Praw Obywatelskich, obejmując go patronatem honorowym. Joanna Piwowońska Koordynator Projektu "Równe szanse rodziców dzieci niepełnosprawnych w powrocie na rynek pracy" Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. E-mail: joanna.piwowonska@firr.org.pl tel. kom.: +48 663 883 332 Jestem mamą. Nie rehabilitantką. Jestem tatą. Nie terapeutą. http://www.pomocdlarodzicow.pl Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego http://www.firr.org.pl tel: (+48) 12 629 85 14; fax: (+48) 12 629 85 15 E-mail: biuro@firr.org.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-03-06 20:18:39
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Dzisiaj o godzinie 12:00 została ponownie otwarta lista na wykład otwarty na temat "Język emocji" (Poznań, 27/03/2014) prowadzony przez twórców metody PECS Andrew Bondy, Ph.D. i Lori Frost, MS, CCC/SLP. W celu rezerwacji proszę kliknąć link poniżej: http://www.pecs-poland.com/workshop.php?id=84 Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Organizatorem wykładu jest Uniwersytet im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykład sponsorowany jest przez PYRAMID POLSKA.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-02-28 16:16:55
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Wspólnota Robocza Związków Organizacji Socjalnych wraz z legionowskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Powiatowym Urzędem Pracy w Legionowie mają zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie upowszechniające wyniki projektu "Modelowy system na rzecz integracji społecznej", które odbędzie się 11 marca 2014 roku w Legionowie. Spotkanie poświęcone będzie budowaniu współpracy pomiędzy instytucjami rynku pracy, pomocy społecznej i organizacjami pozarządowymi oraz prezentacji działań prowadzonych w Partnerstwach Lokalnych, a także aktywizacji społecznej i zawodowej osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach projektu wypracowany został Model współpracy powiatowego urzędu pracy, ośrodka pomocy społecznej i organizacji pozarządowej w społeczności lokalnej w celu usługi integracji społeczno-zawodowej, który będzie prezentowany na spotkaniu. Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele instytucji i organizacji związanych z rynkiem pracy i pomocą społeczną. Program znajduje się na stronie http://mazowia.org.pl/4,1018,zapraszamy_na_spotkanie_upowszechniajace_wyniki_projektu_quotmodelowy_system_na_rzecz_integracji_spolecznejquot.html
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-02-01 15:01:57
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Polskie Towarzystwo Psychologii Behawioralnej i Katedra Analizy Zachowania Wydziału Psychologii w Szkole Wyźszej Psychologii Społ‚ecznej przy współ‚pracy z KROK PO KROKU i Fundacją na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju i Ich Rodzin mają przyjemność zaprosić Pań„stwa na X-te Mię™dzynarodowe Sympozjum Naukowe PTPB, które odbę™dzie się™ 29-30 marca 2014 w Szkole Wyźszej Psychologii Społecznej w Warszawie. W tym roku tytuł‚ sympozjum brzmi:€ žZachowania trudne u dzieci i osób dorosłych z perspektywy psychologii behawioralnej i psychiatrii. (/Problem behaviors in children and adults from the perspective of behavioral psychology and psychiatry/). Wykł‚adowcami będą znamienite osobistości z zakresu psychiatrii dziecięcej i analizy zachowania z Polski, Wielkiej Brytanii, Norwegii i USA. Strona poświęcona konferencji zostanie otwarta w drugim tygodniu lutego. Wtedy też rozpocznie się rejestracja.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-01-28 15:53:15
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Zapraszamy jutro po południu do wysłuchania dyskusji panelowej na SGH, pt.: Kobiety w lobbingu i rzecznictwie interesów w Polsce, w jakiej weźmie udział pracownik Fundacji SYNAPSIS zajmujący się rzecznictwem interesów osób z autyzmem. http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KES/struktura/ISM/konferencje/Strony/panel_kobiety_w_lobbingu.aspx
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2014-01-20 15:29:58
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Mówić bez Słów;. Od niepełnosprawności do aktywności - dobór odpowiednich siedzisk, urządzeń i pomocy do komunikacji oraz przygotowanie przyjaznego środowiska dla dzieci z niepełnosprawnością Warszawa 12-13 kwietnia 2014 r. Treścią konferencji będą sposoby i zasady doboru odpowiednich pomocy i strategii umożliwiających dzieciom z niepełnosprawnością udział w życiu rodziny i najbliższego środowiska, w tym przedszkola i szkoły oraz aktywne uczestnictwo w czynnościach dnia codziennego, rozwijanie zainteresowań oraz nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Skupimy się głównie na pracy z najmłodszymi dziećmi, dostosowywaniem ich stanowisk pracy (siedzisk, wózków itp.), doborem pomocy komunikacyjnych niskiej i wysokiej technologii oraz dostępu do nich. Wykłady będą łączyć najnowszą wiedzę dotyczącą pracy z dziećmi z niepełnosprawnością i praktyczne przykłady jej wykorzystania. Gościem specjalnym naszej konferencji będzie Pani Beata Batorowicz occupational therapist (teraputa zajęciowy) z Kanady. Pracownik Uniwersytetu McMaster w Hamilton oraz Instytutu Badawczego Bloorview w Toronto. Konferencji towarzyszyć będzie wystawa sprzętu i oprogramowania używanego w AAC oraz wózków, siedzisk i innych urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnością. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały konferencyjne oraz zaświadczenie o udziale w konferencji. Informacje organizacyjne Termin warsztatów: 12 - 13 kwietnia 2014 roku. Rozpoczynamy o godzinie 9.00 w sobotę. Kończymy o godzinie 17.00 w niedzielę. Miejsce: Spotykamy się w Warszawie w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacja;Nowe horyzonty przy ul. Bobrowieckiej 9 (autobusy z Dworca Centralnego 131, z Dworca Zachodniego 187 do przystanku Chełmska, potem 6min pieszo). Centrum posiada odpłatne miejsca parkingowe: Samochody osobowe: 3 zł brutto za godziną, każda następna 2 zł lub 15 zł brutto ryczałt za cały dzień. Koszt: Cena konferencji szkoleniowej obowiązująca do 28 lutego 2014 roku to 350 zł lub 290 zł dla członków Stowarzyszenia Mówić bez Słów, którzy mają uregulowane składki za rok 2013 i 2014, a od 1 marca wynosić będzie 390 zł i 330 zł dla członków Stowarzyszenia. W cenie warsztatów zawarty są lunch i całodzienna przerwa kawowa (kawa, herbata, soki, ciastka deserowe) w sobotę i niedzielę. Nocleg: Organizatorzy nie zapewniają noclegów. Zgłoszenia należy nadsyłać, na kartach zamieszczonych w załączniku, do 20 marca 2014r. na adres aackonferencja@gmail.com.Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Wpłaty należy dokonać do 3 dni po otrzymaniu e-mailowego potwierdzenia przyjęcia na konferencję na konto Stowarzyszenia: Alior Bank 03 2490 0005 0000 4520 9471 1735 z dopiskiem konferencja 2014 oraz imieniem i nazwiskiem. Brak wpłaty będzie oznaczał rezygnację z uczestnictwa i ew. konieczność ponownego zgłoszenia się. Wkrótce szczegółowy program konferencji!
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-12 18:07:57
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Od Stowarzyszenia SPOZA: serdecznie zapraszamy na Seminarium „Środowiskowy system oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi”, organizowane w ramach projektu „Rozwój inter i intrapersonalny w zdrowiu i chorobie”. Seminarium odbędzie się w dniu 18 grudnia 2013 roku, w godz. 10.30 – 14.30 w lokalu Stowarzyszenia SPOZA, ul. Wileńska 18, lokal U7, wejście od strony Al. Solidarności. Prosimy o potwierdzenie udziału mailowo lub telefonicznie: konferencja@spoza.org.pl, 518382038, 508967137. Więcej informacji na stronie www.spoza.org.pl Projekt „Rozwój inter i intrapersonalny w zdrowiu i chorobie” jest współfinansowany z dotacji Wojewody Mazowieckiego
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-06 15:42:50
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Stowarzyszenie Nie z tej bajki ZAPRASZA NA FINISAŻ PROJEKTU: http://www.youtube.com/watch?v=pJrUGH2QbRg&rel=0
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-06 15:40:38
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Od Fundacji JiM: Dzieci z autyzmem nie lubią Świąt. Każda zmiana w domu budzi ich przerażenie. W panice chowają się przed gośćmi. Nie smakują im wigilijne potrawy, wolą jeść zawsze to samo – tosty albo frytki. A na dodatek nikt nie potrafi kupić im odpowiedniego prezentu. Takiego, z którego będą się cieszyć. Którym będą umiały się bawić. Który przyniesie im ukojenie. Na szczęście w Fundacji JiM wiemy co robić! Razem z Tobą kupimy dzieciom specjalistyczne zabawki, które dadzą dzieciom radość i terapię. Podaruj dzieciom z autyzmem spokojne Święta! Dzieci z autyzmem nie lubią Świąt. Pomóżmy im już teraz! Podarujmy im specjalistyczne zabawki, którymi będą się bawić i które dadzą im ukojenie. Bardzo liczymy na Twoją pomoc.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-06 15:37:23
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu jakim jest: Koncert charytatywny "Rock dla Kubusia" Specjalnie na tę okoliczność powstał KUBA COVERBAND, a zaśpiewa Muniek Staszczyk. data: 11.12.13 r. miejsce: Warszawa, Centrum Promocji Kultury Praga-Południe - www.cpk.art.pl godz. 18.30 szczegóły na: https://www.facebook.com/darion.drumerson#!/events/1435950216618518/ Podczas koncertu odbędzie się zbiórka do puszek, a wpłaty całkowicie zostaną przekazane na terapię Kuby, który jest podopiecznym Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" Będą też licytacje ceramiki artystycznej i niespodzianki.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-12-04 15:38:50
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Od Stowarzyszenia AGRADO: AGRADO po raz drugi organizuje "Tydzień autyzmu" Więcej informacji na stronie http://www.aperio-agrado.org.pl/edukacja-publicznam/kampanie-spoleczne/437-tydzien-autyzmu-andrychow-2013 Polecamy Państwu pracującym w szkołach akcje edukacyjną skierowana do uczniów organizowana przez Fundacje SYNAPSIS we współpracy z Fundacją Orange. Nieodpłatne scenariusze i materiały do zajęć powstały w oparciu o książkę "Maria i Ja" i można je pobrać na stronie: http://www.synapsis.org.pl/index.php/zaangazuj-sie/kampanie-i-akcje/aktualne/poznaj-marie Natomiast w Krakowie w dniach 6 - 7 grudnia odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa SPEKTRUM ...AUTYZMU - SPEKTRUM METOD. NAUKA I PRAKTYKA. Szczegóły w załączniku
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-11-25 19:47:36
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Konferencja "Autyzm nie musi być wyrokiem. Współczesne metody diagnozy, terapii i leczenia" - Koszalin, 30 listopada 2013 r. Więcej informacji pod adresem: http://www.nowanadzieja.com.pl/1136/Zapraszamy_na_Konferencje_Autyzm_nie_musi_byc_wyrokiem_Wspolczesne_metody_diagnozy_terapii_i_leczenia_Koszalin_30_listopada_2013_r.html
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-10-29 16:13:32
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
26 listopada 2013 r. w Warszawie odbędzie się konferencja pt. "Postaw na pracę - potencjał niepublicznych agencji zatrudnienia osób niepełnosprawnych i korzyści ze współpracy". Konferencja realizowana jest w ramach projektu "Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich, Pani Ireny Lipowicz. Jest to wydarzenie inaugurujące cykl 50 spotkań z pracodawcami na terenie całej Polski. Celem konferencji jest przedstawienie wyników raportu pt. "Niepubliczne agencje zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Możliwości i dylematy rozwoju w sektorze pozarządowym" oraz prezentacja modelowych form współpracy pomiędzy instytucjami publicznymi, organizacjami pozarządowymi, a pracodawcami na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w szczególności tych zamieszkujących tereny wiejskie i małe miasta (do 25 tys. mieszkańców). Do udziału w konferencji zaprasza się pracodawców, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz przedstawicieli samorządów i inne osoby, jakie są zainteresowane poznaniem różnych modeli współpracy z niepublicznymi agencjami zatrudnienia oraz wspieraniem osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Konferencja "Postaw na pracę - potencjał niepublicznych agencji zatrudnienia osób niepełnosprawnych i korzyści ze współpracy" 26 listopada 2013 r. w godz. 12.00 - 17.00 Centrum Szkolenia Gazownictwa, ul. Kasprzaka 25, Warszawa Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 21 listopada 2013 r. http://www.aktywizacja.org.pl/aktualnosci/983-postaw-na-prace-debata
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-10-06 16:17:43
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Konferencja pn: Włączenie osób, którym przydarzyła się niepełnosprawność, w życie społeczne. Porozmawiaj z osobą,która ma poważne zaburzenia, Konferencja odbędzie się w dniu 16 X 2013 (środa) w godz. 10.00-15.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń ul. Stara 4. Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy w partnerstwie Stowarzyszenia Rozumieją nas, Biura Edukacji z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Biura Pomocy i Projektów Społecznych. Celem konferencji jest: - przybliżenie potrzeb osób z poważną niepełnosprawnością i zaburzeniami mowy, - przedstawienie możliwości zastosowania nowoczesnej technologii do komunikacji i prowadzenia aktywnego życia. W konferencji udział wezmą prelegenci polscy i zagraniczni, osoby z trudnościami w mówieniu posługujące się podczas prelekcji nowoczesną technologią, oraz specjaliści pracujący w obszarze budowania włączenia w środowisko lokalne. Do udziału zapraszamy szczególnie pracowników instytucji publicznych, warszawskiego samorządu oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Potwierdzenie udziału w konferencji wysyłać należy do dnia 12 X 2013 r., na adres e-mail: lidia.klaro.celej@wcies.edu.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-09-26 15:33:19
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
KLUB RODZICÓW OSÓB ZE SPEKTRUM AUTYZMU. W najbliższą sobotę 28 września o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie w Klubie Rodziców dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu przy ul. Podchorążych 8. Temat przewodni: wszystko co musimy wiedzieć o orzeczeniu o niepełnosprawności. W następną sobotę 5 października temat formalności związanych ze szkołą i egzaminami. Klub prowadzi Fundacja na Rzecz Rodzin Dotkniętych Autyzmem, jaka wszystkich serdecznie zaprasza.
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-09-24 15:35:02
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Konferencja w dniach 19-20 X 2013 r. organizowana przez Fundację ECOMEDICA o następującej tematyce: * Nieprawidłowy metabolizm dopaminy wskutek obecności bakterii Clostridium * Tarczyca i nadnercza w autyzmie * Dieta i jej współzależność z objawami autystycznymi * Rola alergii pokarmowych w zaburzeniach neuropsychiatrycznych * Szczepienia a ASD * Najnowsze badania nad obecnością i wpływem peptydów opiatowych w autyzmie * Aktywacja komórek mikroglejua zapalenie mózgu * Acetaminofen jako prawdopodobna główna przyczyna epidemii autyzmu * Rola pestycydów w powodowaniu ASD Więcej informacji na www.ecomedica.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-09-20 16:11:22
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
W miesiącu AAC w dniach 12-13 października 2013 w Zamościu pani Dorothy Fraser ze Szkocji poprowadzi szczególne warsztaty o pracy z młodzieżą i dorosłymi użytkownikami AAC - "Włączanie młodzieży i dorosłych użytkowników AAC w nurt życia społeczności lokalnej". Zgłoszenia i zapytania można przesyłać na e-mail: aacpilch@gmail.com W trakcie warsztatów można dowiedzieć się o strategiach komunikacji dorosłych użytkowników, budowaniu ich słownika. Poznać można także założenia komunikacji włączającej, która pomaga członkom społeczności z poważnymi problemami w porozumiewaniu prowadzić niezależne życie, a władzom publicznym uniknąć ich dyskryminowania. Będzie okazja do dyskusji na temat przygotowania użytkowników AAC do w miarę niezależnego życia w dorosłym życiu. Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie „Mówić bez Słów”. Zajęcia w sobotę będą odbywały się w godzinach 10.00-16.00, a w niedzielę w godzinach 9.00 – 15.00. Cena warsztatu 250 zł Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Więcej na www.aac.org.pl
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-09-16 15:47:31
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Pracownia Psychologii Klinicznej Dziecka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Sekcją Psychologii Klinicznej Dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zapraszają do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Psychologii Klinicznej Dziecka na temat „Trudności rodzicielstwa”. Konferencja odbędzie się w dniach 11-13 października 2013 ROKU w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie http://www.psychologia.pl/konferencjadziecko/index.php?option=com_content&view=article&id=45&Itemid=86
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-09-06 16:05:39
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Międzynarodowa Konferencja „Osoby niepełnosprawne w drodze ku dorosłości” Kraków, 19 – 20 września 2013 r.       http://www.wsp.krakow.pl/main/htmlarea/uploaded/konferencje/konf_IPS_20130919_szczegoly.pdf
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-06-25 15:47:53
Temat: Wydarzenia w jakich warto uczestniczyć - śledź wątek
Ciekawe szkolenie w Akademii Pedagogiki Specjalnej nt. pracy z dzieckiem z autyzmem, w jakim mogą uczestniczyć rodzice - krótki termin zgłaszania się. http://www.aps.edu.pl/aktualno%C5%9Bci/starsze/kursy-doskonal%C4%85ce.aspx
Fundacja SYNAPSIS
Dołączył: 10.04.2013
Postów: 354
Wysłano: 2013-04-10 16:05:09
Temat: Konferencja Oswoić strach bez nas
Konferencja nt. aktywizacji społecznej i zawodowej oraz problemach dorosłości osób ze spektrum autyzmu https://www.facebook.com/nieztejbajkiStrona powstała w ramach projektu „Od wykluczenia do integracji – w obronie podstawowych praw osób z autyzmem”, realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, w okresie od 1 stycznia 2013 do 30 września 2014 r.
Aktualizacja: 17.02.2016
Powered by Heuristic
Fundacja SYNAPSIS | ul. Ondraszka 3 | 02-085 Warszawa | tel./fax: (+48 22) 825 87 42 | e-mail: fundacja@synapsis.org.pl
KRS 0000045919 | NIP 526-030-25-22 | Fortis Bank 46 1600 1169 0003 0132 3566 4001