baner
baner
baner
baner

Forum

Prawnik Fundacji
Wysłano: 2015-12-31 10:25:22
Temat: KOLEJNE SPOTKANIE INFORMACYJNO-PORADNICZE DLA RODZICÓW OSÓB Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA

FUNDACJA SYNAPSIS ZAPRASZA NA KOLEJNE SPOTKANIE INFORMACYJNO-PORADNICZE DLA RODZICÓW OSÓB Z AUTYZMEM I ZESPOŁEM ASPERGERA:

„Dorosłość osoby z autyzmem lub Zespołem Aspergera – obowiązujące regulacje prawne, przepisy wchodzące w życie w 2016r. oraz projektowane kierunki zmian” PROGRAM: Termin: 18 stycznia 2016 r. w godz. 17,30 – 20.00 Miejsce: Fundacja SYNAPSIS, ul. Ondraszka 3 w Warszawie Prowadzący: mec. Maria Jankowska i Beata Szynkaruk – prawnicy Fundacji SYNAPSIS

Tematem spotkania będzie dorosłość osoby z autyzmem lub Zespołem Aspergera – obowiązujące regulacje prawne, przepisy wchodzące w życie w 2016r. oraz projektowane kierunki zmian, w szczególności:

1. Odpowiedzialność cywilna i karna; - zakres odpowiedzialności, - metody ustalania odpowiedzialności, - wzajemne relacje tych odpowiedzialności, - odpowiedzialność opiekunów prawnych i faktycznych.

2. Sprawy spadkowe; - dziedziczenie ustawowe - zachowek - testamenty, - zapisy, - nowe regulacje w zakresie zasad przyjmowania spadków.

3. Zmiany w ustawie o rehabilitacji w 2016r - legitymacje dokumentujące niepełnosprawność - zmiany dotyczące obniżek opłat PFRON i skutki w sferze zatrudnienia

Zgłoszenia:

• Prosimy o przesyłanie zgłoszeń z podanym imieniem i nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym na adres e-mail: poradnictwo@synapsis.org.pl

• W przypadku niemożności wysłania maila, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: (22) 825 86 33 wew. 105.

• O możliwości wzięcia udziału w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Autyzm – poradnictwo specjalistyczne przeciw wykluczeniu” realizowanego w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Strona powstała w ramach projektu „Od wykluczenia do integracji – w obronie podstawowych praw osób z autyzmem”, realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, w okresie od 1 stycznia 2013 do 30 września 2014 r.
Aktualizacja: 17.02.2016